• אטי שמידוב

משלוח מנות מקורי

ברוח הימים אחרוג מהקו המקצועי גרפי אל אחד העיצובים החביבים עלי, עיצוב משלוחי מנות. יש כאלו שזורמות, ומשלוחי המנות שלהן דומים משנה לשנה. צלחת יפה בבסיס, עליה כמה חתיכות עוגה ואזני המן, עוד מספר סוכריות או ופלים והכול נארז בצלופן מרשרש. אצלי מדובר בסוג של תחביב. להכין משלוח מנות מקורי, שלא יחזור על עצמו, ובעיקר, שיהיה לו שימוש יעיל לאורך כל השנה.

בדרך כלל אני מחלקת את משלוחי המנות לקטגוריות. כמו משלוחי מנות להורים ולחמות (הפולנייה, אלא מה...), משלוחי מנות לחברים קרובים, שכנים, חברי הקהילה ועוד.

מדי שנה מתקבלת החלטה, אחרי סיעור מוחות רב משתתפים, מה יכיל משלוח המנות. ההחלטה היא פונקציה של מספר פרמטרים. הראשון כמובן היא העלות. הייתי שמחה אולי להעניק טבעת יהלום בכל משלוח, אבל היי, לא לשכוח, בעוד חודש מגיע פסח וההוצאות שלו...

כך שדבר ראשון מוגדרת מסגרת התקציב ואחריה הרעיון של משלוח המנות, תכולת המשלוח וצבעיו. כאן נכנסים השיקולים הגרפיים. צבעים קרים או חמים? שילוב או מיקס.

אופס, את העיקר שכחתי. בכל שנה מחליטים מה הרעיון המוביל של המשלוח. חבילה לפסח או לשבת? ספר או קופסה לעוגיות לסבתא. לפי הרעיון המוביל אני יוצאת לכתת רגליים באלי אקספרס ובאמזון... ברשתות שיווק ובחנויות לכלי בית.

לאחר שנבחרו המתנה, מיני המאכל מותאמים סרטים בצבעים תואמים ואז, אחרי שכל החיבורים נעשו נותר לכתוב את הברכה. זו נכתבת בדרך כלל על ידי הסו-שף שלי, בעלי היקר. הברכה תכיל מוטיבים שמתבססים על המשלוח. וכמובן תעוצב בצבעים ובגוונים מתאימים. לעתים תודפס על מגנט, על מחזיק מפתחות או על מדבקה שתוצמד למתנה. לעתים אף תהווה מתנה מעוצבת בפני עצמה, כמו בשנה שבה קבלו חברינו מגנט למקרר עם טבלת מידות ומשקלות שימושית, או מגנט שמוצמד אליו פנקס המשמש לרשימת קניות למכולת...

זהו תהליך לא קל. לא תמיד זורם, אבל התוצאות מדברות בעד עצמן וכמו תמיד - הביקורות מהללות...

אם גם אתם בעניין של משלוח מנות מקורי, או כל עיצוב מקורי אחר, אני מזמינה אתכם להוסיף, להעיר, להתייעץ ולקבל טיפים.

פורים שמח!

442 views0 comments