• אטי שמידוב

עיצוב גרפי - לגרום ל'מוזות' לדבר

וודאי ביקרתם פעם במוזיאון, פסעתם על רצפת מוזאיקה והאזנתם למוזיקה. אלו שלושה תחומים שונים, אך המשותף לכולם הוא שמם שנגזר מ'מוזה' הלא היא אלת האמנות היוונית.

המיתולוגיה היוונית מספרת על ה'מוזות', שמספרן משתנה מתקופה לתקופה, שמעניקות השראה לאומנים בתחומים שונים. מוזיקה, מתימטיקה, ריקוד ועוד.

היוונים אולי לא חשבו על כך, אבל אני מוסיפה לרשימת ה'מוזות' גם את ה'מוזה' של העיצוב הגרפי. פשוט, כי אי אפשר בלעדיה. את יושבת מול המסך ובוהה בבריף שכתבת עם הלקוח. מקופלים בו חלומות, רצונות, מחשבות ותקוות.

עלייך מוטל להעביר את כל זה לפונט מתאים, לעיצוב מגניב או ללוגו שיתפוס את העין וישאיר רושם.

את מתחילה למתוח קווים ולשחק בפונטים, אבל את מרגישה שזה לא זה. משהו חסר. קשה לך להגדיר מה, אבל זאת עובדה, העיצוב לא מתקדם. הזרימה היצירתית חסומה.

עיצוב גרפי - השראה

ואז, לפתע היא מגיעה, ה'מוזה' של העיצוב הגרפי או בקיצור - ההשראה. ופתאום, את מעצבת לוגו בקונספט חדשני ומזרימה את הטקסט בפונט הכי מתאים בעיצוב שגורם לכולם לומר וואו.

אני מרגישה שההשראה נוחתת עלי לאחר שאני נושאת תפילה קצרה שאצליח 'להיכנס לנעליים' של הלקוח. ללמוד את העסק לעומק ולרוחב עד שהוא נוגע בי.

כשהעסק הופך בתודעה ל'שלי', ההשראה נוחתת. זה קורה תמיד. בדוק.

זה מרתק. כי בכל פעם ה'מוזה' מגיעה מכיוון אחר ומניעה ליצירה שונה.

אז אם יש לכם חלומות, תקוות ומשאלות, אתם יותר ממוזמנים לבוא ולעורר השראה. השראה שתייצר את העיצוב הכי ייחודי והכי נכון עבורכם.

ה'מוזות' לא שותקות. צריך רק לעורר אותן.

51 views0 comments